Budka dla nietoperzy - typ Stratmann

Cena: 41,00 zł

KUP ON-LINE

DANE TECHNICZNE:

Wysokość:   41 cm
Szerokość:   25 cm
Długość:   9 cm
Wymiar szczeliny wlotowej:   210 x 15 mm
Waga:   3,60 kg
Długość uchwytu mocującego:   55 cm
Grubość desek:   2 cm
Liczba warstw impregnatu:   2

Kolory:

   • naturalny (pokost lniany)
   • zielony
   • cedr
   • ciemny orzech

Na specjalne zamówienie możliwość zastosowania również innych barw.

GATUNKI KORZYSTAJĄCE:

  

Zdjęcia:

Budka: Szustak photography
Nietoperz: Cezary Korkosz

ZASADY ROZWIESZANIA:

Skrzynki dla nietoperzy pełnią funkcję przejściowych schronień w czasie przelotów tych ssaków między kryjówkami zimowymi i letnimi, a także są miejscem przebywania kolonii rozrodczych.

Ich specyficzna budowa (m. in. wlot w formie wąskiej szczeliny u dołu budki) zabezpiecza nietoperze przed konkurencją ze strony innych ssaków (wiewiórka, pilchowate), ptaków i owadów (np. szerszeni).

Budki dla nietoperzy typu: Stratmann, Issel, Angielska najlepiej jest rozwieszać w lasach pozbawionych naturalnych schronień, czyli np. w monokulturach sosnowych (szczególnie w młodych drzewostanach). Należy je montować w skupiskach po 10 – 20 sztuk, w odstępach 50 – 100 metrów i więcej, wzdłuż linii działowych, leśnych dróg, przy granicy z terenami otwartymi, w okolicach zbiorników wodnych. Poza lasami można je rozwieszać również w parkach, ogrodach, sadach i wzdłuż alei.

Wysokość montażu skrzynek dla nietoperzy powinna wynosić 4 do 5 metrów. Przy wyborze lokalizacji powinniśmy zwrócić uwagę na to żeby, żeby była osłonięta od wiatru i opadów. Dobrze jest, jeśli jest to miejsce nasłonecznione (ekspozycja południowa i z nią związane).
Wlot do budki nie może być blokowany przez gałęzie, czy inne przeszkody, nietoperze muszą mieć do niej swobodny dostęp.

Cena: 41,00 zł

KUP ON-LINE

Polecamy: